Home Analýzy Týdenní bull run šílenství!

[9. 11. 20 Bitcoin a Ethereum] Týdenní bull run šílenství!

Bitcoin a Ethereum, dvě největší kryptoměny, se během posledního týdne výrazně pohnuly. Jak to vypadá na grafech? Podíváme se spolu na nejbližší kritické hodnoty podpory a odporu.

BTC/USD

Bitcoin uzavřel měsíc říjen s 28% zvýšením hodnoty a v sobotu se úspěšně pohnul do oblasti týdenního/měsíčního odporu 13 700–13 800 USD.

Mince ukončila obchodování v neděli 1. listopadu na 13 730 USD. Pár BTC/USD však během pondělního intraday úplně poklesl na 13 250 USD, ale našel stabilitu na horizontální podpoře a večer částečně uzavřel den s malou ztrátou na 13 555 USD.

Prezidentský volební den v USA v úterý přinesl do kryptografických grafů pozitivní vibrace a BTC se posunul na 14 029 USD, což k její hodnotě přidalo 3,3 %. Bitcoin uzavřel denní svíčku nad 14 000 USD poprvé od 14. ledna 2018.

BTC během středotýdenního zasedání ve středu pokračovalo v prudkém nárůstu a zvýšilo své zisky až na 14 132 USD. Ve čtvrtek, 5. listopadu, dosáhl pár BTC/USD svého největšího jednodenního nárůstu za celý rok a posunul se až na 15 600 USD. Jednalo se o skok o 1 470 USD, který odpovídal 10% nárůstu mince.

Páteční zasedání bylo relativně klidné, protože BTC zůstalo na stejné úrovni.

Víkend 7. – 8. listopadu začal v sobotu obrovským poklesem na 14 844 USD. V neděli pak BTC vyrovnal některé ztráty a zotavil se na 15 490 USD.

24hodinové objemy obchodování byly od pondělí na vzestupu a v pátek 6. listopadu dosáhly maxima 40 miliard USD, poté v sobotu a neděli klesly na 29 miliard USD.

ETH/USD

Ethereum uzavřelo měsíc říjen nárůstem o 7,2 %. V neděli, 1. listopadu, se vyšplhal nad měsíční rezistenci a uzavřel den na 396 USD. Ether v pondělí klesl na 383 USD a vymazal všechny zisky z předchozí relace. Mince přesto našla stabilitu ve střednědobé uptrendové linii, která fungovala jako dynamická podpora.

V úterý, 3. listopadu, byl pár ETH/USD extrémně volatilní a pohyboval se nahoru a dolů v pásmu 370 – 390 USD. Přesto byli býci schopni vytvořit malou zelenou svíčku na 388 USD a zavřeli se nad všemi významnými krátkodobými a dlouhodobými EMA.

Středu ETH v časných ranních hodinách obchodování klesl na 374 USD, poté vyskočil až na 409 USD a uzavřel na 403 USD, což je o 3,8 % více.

Ve čtvrtek, 5. listopadu, altcoin vytvořil svou třetí, po sobě jdoucí zelenou svíčku v denním grafu a vyšplhal se dále na 416 USD. Býci byli v pátek opět v pohybu, protože jejich preferovaná mince pokračovala v prudkém nárůstu, když dosáhla 456 USD a tak vzrostla o 9,6 %.

Sobotní den nebyl pro kupující tak dobrý a ETH upravil cenu až na 435 USD. Nalezl podporu na předchozí linii měsíčního/týdenního odporu.

V neděli, 8. listopadu, mince vymazala všechny ztráty z předchozí relace a posunula se na 455 USD.

Pokud jde o objemy obchodování, ty začaly ve středu zrychlovat a během dvoudenního období do pátku se doslova zdvojnásobily, a to z 8 na 16 miliard USD.

Atal
Atal
Živím sa obchodovaním s kryptomenami na základe fundamentov, TA a indikátorov. Začalo to ako hobby, následne part time a momentálne už viac než 2 roky full time. Tento druh trejdingu a analyzovania je nekonečná denná práca. Znamená to zahodiť všetky predošlé analýzy do koša a začínať denno-denne odznova. Vďaka mnohým stratám ale aj ziskom som svoje skúsenosti z obchodovania vložil do vlastnej školy na TA predikcie, ktorá je dostupná pre širokú verejnosť.

Nepromeškajte

Technická analýza: GIGANTI KRYPTOMĚN! BTC +263 % a LINK +518 % v roce 2020

V dnešní analýze se podíváme na dva giganty na trhu kryptoměn. Jedničkou stále zůstává Bitcoin, ale dohání jej další! Chainlink patří na 5. místo...

Bitcoin: halving, velké peníze a překonávání nových rekordů! Bitcoin nikdy nestál víc!

Rok 2020 je pro Bitcoin a kryptoměny velmi příznivý. Mnoho lidí už lámalo nad Bitcoinem hůl a tvrdili, že jde jen o bublinu. Poté co...

Bitcoin láme rekordy! Dosáhl na nejvyšší cenu v historii 20 812 USD!

Rok 2020 je pro Bitcoin a kryptoměny velmi příznivý. Mnoho lidí už lámalo nad Bitcoinem hůl a tvrdili, že jde jen o bublinu. Poté...

Technická analýza BTC: Bitcoin opět klesl a otestoval 17,600 USD!

Týden končí, pokles BTC je těsně pod 10%. Jedná se o třetí nejhorší pokles na týdenní bázi od poloviny března v procentech. Podle jednotkové hodnoty...

Technická analýza BTC + ETH: Bitcoin opět zamítnut z ATH, ETH nad 600 USD

Ačkoliv Bitcoin nebyl úspěšný v překročení hodnot 19 600 USD, kryptoměna zůstala nad úrovní 19 000 USD. Většina altcoinů již druhý den po sobě...