Home Analýzy Technická analýza: 13. 4. 2020 BTC/USD Bitcoin by chtěl stihnout do Halvingu...

Technická analýza: 13. 4. 2020 BTC/USD Bitcoin by chtěl stihnout do Halvingu 10 000 USD za kus!

V dnešní analýze se podíváme na Bitcoin, který zastavil propad a už téměř tři týdny roste. Růst přitom zaznamenáváme z low 2020 na 3 850 USD k současným 6 900 USD.

Vítejte, tradeři a traderky, u naší další aktualizace analýzy na BTC/USD.

[BTC/USD] V roce 2020 k současné hodnotě: +1,5 %

Bitcoin se včera neúspěšně pokoušel prolomit odpor na 7 000 USD. Tento pohyb přišel právě, když jsme mohli vidět zveřejnění studie podle Glassnode. Podle údajů poskytnutých společností Glassnode dosáhl počet bitcoinových adres, které drží více než 1 000 BTC (přibližně 7 milionů USD v běžných cenách), dvouletého maxima. To signalizuje, že vedoucí kryptoměna je uprostřed další akumulační fáze. Glassnode také poznamenala, že bitcoinové adresy s 1 BTC nedávno dosáhly nového historického maxima.

Odpor jsme tedy na 7 000 USD neprolomili a dnes se znovu pasou na 6 800 USD. Ce je ale důležité, na grafu začíná tvořit vážnější podpora na 6 700 USD. Tuto podporu sledujeme již podruhé. Bitcoin je v tyto týdny silně ovlivněn světovými trhy a IDEX a kopíruje náladu na trhu. Těžko se tedy predikuje kopletní trh, je tam mnoho neznámých a spíše než o kryptoměnách je to už o akciích a světovém dění, ekonomických omezeních, regulacích či podpoře centrálních bank, regulacích a podpoře států a samozřejmě situaci ve světě ohledně COVID-19.
Pokud budeme vycházet z TA nejbližší podporu máme na 6 700 USD a pod ní 5 800 USD. V rámci odporu vidíme nejblíže 7 000 USD, který představuje vážnější odpor. Slabší momentálně netestovaný odpor na 7 300 USD a následně vážnější 7 700 USD odpor. Bitcoin by měl táhnout směrem k 10 000 USD i jeho Halving, který se má uskutečnit 14. května 2020. Je to určitě tahák pro investory, protože “vzácnost” Bitcoinu se zvýší.

Halving je prostě jedinečný, dochází k němu přibližně každé čtyři roky, tj. po každých 210 000 blocích, kdy se bloková odměna sníží na polovinu a tento proces pokračuje, až dokud bloková odměna dosáhne nuly (odhad do roku 2140). Odměna pro těžaře se po Halvingu sníží o polovinu ze současných 12,5 BTC za vytížený blok na 6,25 BTC.

Investoři a hlavně přední analytici či velryby, fondy a crypto-burzy očekávají do 14. května 2020, tedy do doby Halvingu, hodnoty Bitcoinu na 10 000 USD. Dočkáme se této hodnoty? Rozhodně času je dost a bulls budou v případe růstu světových trhů stále pozitivně naladěni.

Pokud se vám líbí naše články, sledujte nás na Facebooku nebo si nás přidejte k záložkám.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým dailybitcoin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik.

Atal
Atal
Živím sa obchodovaním s kryptomenami na základe fundamentov, TA a indikátorov. Začalo to ako hobby, následne part time a momentálne už viac než 2 roky full time. Tento druh trejdingu a analyzovania je nekonečná denná práca. Znamená to zahodiť všetky predošlé analýzy do koša a začínať denno-denne odznova. Vďaka mnohým stratám ale aj ziskom som svoje skúsenosti z obchodovania vložil do vlastnej školy na TA predikcie, ktorá je dostupná pre širokú verejnosť.

Nepromeškajte

Technická analýza: 30. 6. 2020 BTC/USD: Bitcoin bojuje o to aby udržel 9 000 USD

V dnešní analýze se podíváme na Bitcoin, který bojuje o to aby udržel 9 000 USD. Momentálně slabé objemy jsou typické pro letní období,...

[Týdenní zprávy] Vše přehledně a na jednom místě najdete v našich Týdenních zprávách!

V Daily Bitcoin jsme si pro vás připravili krátký přehled událostí, které se za poslední týden udály na trhu s kryptoměnami. Hodnota marketcapu je 259...

[Týdenní zprávy] Rakouská vláda podporuje vývoj blockchainové aplikace na trasování COVID-19

V Daily Bitcoin jsme si pro vás připravili krátký přehled událostí, které se za poslední týden udály na trhu s kryptoměnami. Hodnota marketcapu je 258...

Technická analýza: 17. 6. 2020 BTC/USD: Udrží se Bitcoin nad 9 000 USD? Léto může zabolet

V dnešní analýze se podíváme na Bitcoin, který bojuje o to aby se udržel v bullish kanálu. Momentálně slabé objemy jsou typické pro letní...

[Týdenní zprávy] Fidelity: Počet institucí, kupujících krypto futures, se za rok zdvojnásobil

V Daily Bitcoin jsme si pro vás připravili krátký přehled událostí, které se za poslední týden udály na trhu s kryptoměnami. Hodnota marketcapu je 268 mld....