Home Analýzy 29.11.19 Technická analýza: Litecoin útočí na 50 USD, Bitcoin na 8...

[LTC a BTC] 29.11.19 Technická analýza: Litecoin útočí na 50 USD, Bitcoin na 8 100 USD

Na Bitcoinu jsme tento týden zaznamenali zajímavý pohyb směrem nahoru, přidal se i Litecoin. Hodnota 8 100 USD je pro Bitcoin blíž než si myslíme. Nový vzor ukazuje silné znaky bullish.

Vítejte tradeři v našem dalším update analýzy na LTC/USD a BTC/USD. Tento týden jsme se konečně odrazili do současného dna po letním propadu a bulls zaútočili v plné síle.

Technická analýza: LTC/USD

Začneme neskutečně dobře vypadající grafem Litecoinu. V tomto týdnu se nám Litecoin odrazil na momentálním dnu po letním propadu a vytvořil zajímavý vzestupný kanál. Na grafu sledujeme několik supportních (podpůrných) linii, kde se dá vstupovat do pozice.

Litecoin to mám momentálně namířeno k hodnotě 50 USD. Vrchol trianglu se ale možná ukončí větším přepadem dolů, ale to až v následujícím update a zřejmě nad 50 USD. Nenechte si tedy ujít také naši budoucí analýzu a najděte si nás znovu.

Momentální hodnota 48,32 USD za LTC se vůbec nepřibližuje letní top hodnotě, která činila 150 USD. Zaměřme se ale na tento týdenní růst. Podle grafu mají bulls podporu na hodnotách 47 USD, přičemž se pohybujeme v sestupném kanále. Nejbližší rezistence je až na 50 USD. Při ní bych čekal, že se Litecoin v růstu zastaví a vytvoří konsolidaci.

Predikce pro rok 2020 jsou pro Litecoin příznivé. Není tomu dávno, co jsme viděli hodnotu LTC nad 150 USD. Momentálně jsme v půlročním bear marketu, kdy cena poklesla až na současných 48 USD. Co se týče fundamentů, tak před sebou Litecoin momentálně nemá žádné, které by vzbudily rozruch tak, jako tomu bylo před půlením začátku tohoto roku. Ale i bez toho si Litecoin povede dobře a cena za 1 LTC se může rychle vyšplhat nad 100 USD během několika málo měsíců. O celém trhu rozhoduje momentálně Bitcoin, který má v současné době 66 % dominanci.

Technická analýza: BTC/USD

Bitcoin vypadá, že si dá menší zastávku na hodnotě 7 400 USD, kde má momentální podporu, jak můžete vidět v grafu poté, co vytvořil obrácený H&S pattern. Podle levé nohy by měl Bitcoin momentálně posílit k nejbližší rezistenci na 8 100 USD a zopakovat zrcadlově předešlý cyklus.

V růstu by ho měla podpořit i support line. Nemusíte být odborníkem na technickou analýzu abyste si všimli, že na trhu kryptoměn je běžné zažít propad o 20 % a následně to dorovnat. Právě 26. 10. 2019 jsme něco podobného u Bitcoinu viděli, když jsme posílili během 1 dne o 2 400 USD.

Momentálně nečekám až takovou velkou manipulaci, ale růst k 8 100 USD není mimo matematiku TA. Stejně jako pattern H&S a předchozí cyklus BTC, pro pokračování síly bulls je i RSI, která se konečně po dlouhém měsíci dostala do nákupní zóny.

 

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým dailybitcoin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik.

Atal
Atal
Živím sa obchodovaním s kryptomenami na základe fundamentov, TA a indikátorov. Začalo to ako hobby, následne part time a momentálne už viac než 2 roky full time. Tento druh trejdingu a analyzovania je nekonečná denná práca. Znamená to zahodiť všetky predošlé analýzy do koša a začínať denno-denne odznova. Vďaka mnohým stratám ale aj ziskom som svoje skúsenosti z obchodovania vložil do vlastnej školy na TA predikcie, ktorá je dostupná pre širokú verejnosť.

Nepromeškajte

Technická analýza: GIGANTI KRYPTOMĚN! BTC +263 % a LINK +518 % v roce 2020

V dnešní analýze se podíváme na dva giganty na trhu kryptoměn. Jedničkou stále zůstává Bitcoin, ale dohání jej další! Chainlink patří na 5. místo...

Bitcoin: halving, velké peníze a překonávání nových rekordů! Bitcoin nikdy nestál víc!

Rok 2020 je pro Bitcoin a kryptoměny velmi příznivý. Mnoho lidí už lámalo nad Bitcoinem hůl a tvrdili, že jde jen o bublinu. Poté co...

Bitcoin láme rekordy! Dosáhl na nejvyšší cenu v historii 20 812 USD!

Rok 2020 je pro Bitcoin a kryptoměny velmi příznivý. Mnoho lidí už lámalo nad Bitcoinem hůl a tvrdili, že jde jen o bublinu. Poté...

Technická analýza BTC: Bitcoin opět klesl a otestoval 17,600 USD!

Týden končí, pokles BTC je těsně pod 10%. Jedná se o třetí nejhorší pokles na týdenní bázi od poloviny března v procentech. Podle jednotkové hodnoty...

Technická analýza BTC + ETH: Bitcoin opět zamítnut z ATH, ETH nad 600 USD

Ačkoliv Bitcoin nebyl úspěšný v překročení hodnot 19 600 USD, kryptoměna zůstala nad úrovní 19 000 USD. Většina altcoinů již druhý den po sobě...