Home Články Interview: Jakub Kraľovanský • Jak jsem se dostal ke kryptoměnám a jak...

Interview: Jakub Kraľovanský • Jak jsem se dostal ke kryptoměnám a jak bude vypadat krypto v roce 2020

Jakub Kraľovanský je investor, trader, edukátor, podnikatel a vizionář. Investovat začal už v roce 2013 do zlata a stříbra. V roce 2015 udělal první investici do Bitcoinu.

Připravili jsme pro Vás krátký rozhovor s touto osobností v krypto světě. Na začátek bychom rádi poděkovali za čas a prostor, který nám věnoval.

Jakube, jak jsi se vlastně dostal ke kryptu a jak dlouho v tomto sektoru pracuješ?

Ahoj všichni. Dostal jsem se k němu, dá se říci, přirozeně. V té době jsem studoval mezinárodní obchod v Bratislavě a slova kryptoměna a Bitcoin se ke mně poprvé dostala v roce 2015. Samozřejmě jsem nedával velkou váhu technologiím, ale nám, jako studentům mezinárodního obchodu, to dávalo velký smysl v posílání transakcí. Nic jiného jsem tehdy ještě neřešil. Po nějakém čase jsem se rozhodl i zainvestovat. Bohužel to však nebyl Bitcoin, ale OneCoin, který skončil podvodem. Bitcoin si mě tedy našel až o něco později.

Proč tě právě krypto oslovilo?

U mě to byly od počátku cenové výkyvy. Už tehdy Bitcoin slušně létal a logicky se tak naskýtala možnost levně nakoupit a dráže prodat. To, že existují i ​​nějaké jiné kryptoměny a že mají různou technologii a není to jen o transakcích, jsem samozřejmě zjišťoval až postupně. Byl to však Bitcoin a jeho pohyby, co mě vtáhly do krypta.

Krypto za 10 let, co si pod tím představuješ a kam se dostaneme?

Myslím, že jen málokdo z nás si umí představit, jaký dopad bude mít krypto za 10 let. Jelikož kryptoměny jsou častokrát porovnávány s internetem, tak 10 let je obrovská doba. Já tomu nechám volný průběh. Osobně si myslím, že kryptoměny a jejich technologie budou zcela běžné. Otázka zůstává, kolik kryptoměn bude, nakolik budou dané coiny opravdu decentralizované, co státy a kryptoměny a podobně. Na to si už však musíme počkat.

Jaká si myslíte, že by mohla být největší hrozba pro Bitcoin?

Mnoho odborníků mluví o kvantových počítačích. Nevím, jestli bych vybral jen jednu největší hrozbu. Kromě kvantových počítačů mohou situaci zamotat samotné vlády či regulace. Já si však myslím, že největší hrozbou pro Bitcoin je, kdyby se přišlo na to, kdo je Satoshi Nakamoto, nebo by přišel na pohyb na jeho peněžence.

Jaký máš názor na Halving 2020. Jaká je tvá predikce cen Bitcoinu?

Bitcoin nám to ukázal už několikrát, že nemá problém neustále padat, ale pak i udělat raketu. Myslím si, že Bitcoin půjde před Halvingem mírně UP, kolem Halvingu přijde dump, v létě klasická konsolidace a ke konci roku znovu růst.

Čeká nás v roce 2020 bull market nebo si na to ještě počkáme? Co by se muselo stát?

Myslím, že bull market by nás mohl čekat až od podzimu. Do Halvingu to může být takové nemastné, neslané a historie ukázala, že vždy po Halvingu cena padne a chvíli konsoliduje. Nyní by to vycházelo na letní měsíce, což je pro trhy zcela typické. Raději mám nižší očekávání, ale na podzim bychom už opravdu měli mít dlouhodobější růst.

Za poslední roky vzniklo mnoho nových kryptoměn. Má smysl je sledovat, nebo se soustředit pouze na ty největší?

To je dobrá otázka. Těch projektů je extrémně mnoho. Osobně nestuduji úplně všechno, ale soustředím se na ty nejvíce kapitalizované coiny a sem tam se stane, že nějaký coin vystřelí, tak až pak se na něj podívám. Přijde mi to však jako loterie. Množství coinů má dobré projekty i lidi ve vedení a přesto nemají výraznější úspěch. Navíc jsme v bear marketu, takže i ty opravdu kvalitní coiny nemají na růžích ustláno.

V posledních letech jsme zaznamenali několik hackerských útoků a různé SCAMy. Jsou kryptoměny stále bezpečné pro běžné lidi?

Právě proto budou dobré regulace, aby se toto nestávalo. Podvody budou vždy a vždy budou sofistikovanější, jde jen o to, aby jich bylo co nejméně a aby byly nováčci chráněni. Právě kvůli hackerským útokům a podvodům jsou kryptoměny bráno tak negativně v očích laické veřejnosti a já se jim ani nedivím. Pro tradičního investora jsou kryptoměny tak extrémně rizikové, že i přes možnost zisku to raději nebude riskovat. Do hry musí vstoupit pravidla. I nyní si burzy mohou dělat, co chtějí a nikdo jim na to nic neřekne, viz Bitmex.

Atal
Atal
Živím sa obchodovaním s kryptomenami na základe fundamentov, TA a indikátorov. Začalo to ako hobby, následne part time a momentálne už viac než 2 roky full time. Tento druh trejdingu a analyzovania je nekonečná denná práca. Znamená to zahodiť všetky predošlé analýzy do koša a začínať denno-denne odznova. Vďaka mnohým stratám ale aj ziskom som svoje skúsenosti z obchodovania vložil do vlastnej školy na TA predikcie, ktorá je dostupná pre širokú verejnosť.

Nepromeškajte

Technická analýza: GIGANTI KRYPTOMĚN! BTC +263 % a LINK +518 % v roce 2020

V dnešní analýze se podíváme na dva giganty na trhu kryptoměn. Jedničkou stále zůstává Bitcoin, ale dohání jej další! Chainlink patří na 5. místo...

Bitcoin: halving, velké peníze a překonávání nových rekordů! Bitcoin nikdy nestál víc!

Rok 2020 je pro Bitcoin a kryptoměny velmi příznivý. Mnoho lidí už lámalo nad Bitcoinem hůl a tvrdili, že jde jen o bublinu. Poté co...

Bitcoin láme rekordy! Dosáhl na nejvyšší cenu v historii 20 812 USD!

Rok 2020 je pro Bitcoin a kryptoměny velmi příznivý. Mnoho lidí už lámalo nad Bitcoinem hůl a tvrdili, že jde jen o bublinu. Poté...

Technická analýza BTC: Bitcoin opět klesl a otestoval 17,600 USD!

Týden končí, pokles BTC je těsně pod 10%. Jedná se o třetí nejhorší pokles na týdenní bázi od poloviny března v procentech. Podle jednotkové hodnoty...

Technická analýza BTC + ETH: Bitcoin opět zamítnut z ATH, ETH nad 600 USD

Ačkoliv Bitcoin nebyl úspěšný v překročení hodnot 19 600 USD, kryptoměna zůstala nad úrovní 19 000 USD. Většina altcoinů již druhý den po sobě...