Home Články Mining 23 - 27. 3. 2020 Přehled nejdůležitějších události tohoto týdne

[Týdenní zprávy] 23 – 27. 3. 2020 Přehled nejdůležitějších události tohoto týdne

V Daily Bitcoin jsme si pro vás připravili krátký přehled událostí, které se za poslední týden udály na trhu s kryptoměnami.

V tomto týdnu jsme se dostali na hodnoty 185 mld. USD marketcapu, což je od high 2020 propad o 121 mld. V tomto týdnu zaznamenávame +16% marketu. Bitcoin vzrostl o 16,8% z 5 680 USD na současných 6 650 USD. Dominance Bitcoinu se ustálila na 65,6 %.

Kritika z kryptosvěta

Prezident brazilské bankovní federace Murilo Portugal, řekl během diskuse na téma “Vliv digitální revoluce na finanční systém”, že kryptoměny nemají právo být nazývány měny. Nesplňují základní funkci měny, která slouží jako účetní jednotka, kde jejím prostřednictvím mohou lidé vyjadřovat určitou cenu. Neslouží ani jako platební prostředek, protože mají vysokou volatilitu. (Cointelegraph.com)

Cardano představilo řešení škálovatelnosti, kterým překonává milion transakcí za sekundu

25. března, po dlouhých pěti letech vývoje, spustilo Cardano (ADA) protokol pro řešení problematiky škálování s názvem Ouroboros Hydra. Zástupci Cardano to oznámili v tiskové zprávě redakci Cointelegraph. Ouroboros Hydra údajně umožňuje, aby mikrotransakce, hlasování, pojistné smlouvy či jiné případy použití, které vyžadují nízké poplatky, byly zpracovány prakticky okamžitě. Teoreticky by prý mohl zvládnout i milion transakcí za sekundu. Takový výkon je podle něj nad rámec současné generace globálních platebních systémů. (cointelegraph.com)

Hashrate Bitcoinu spadla o 45 % od nejvyšší úrovně v 2020

Hashrate Bitcionu (BTC) klesla téměř o 45 % od svého vrcholu v roce 2020. Hashrate BTC sítě, podle údajů z Blockchain.com, klesla od 1. března z hodnoty 136,2 kvintilionu hashů za sekundu (EH/s) na dnešních 75,7 EH/s. (cointelegraph.com)

Čína urychluje proces spuštění vlastní kryptoměny. Cítí příležitost

Ssvětové centrální banky se uchylují k agresivním krokům v boji proti následkům koronaviru tlačením peňez, Čínská centrální banka (PBoC) urychluje proces zavedení digitální měny centrální banky (CBDC). Čína tvrdí, že už dokončila vývoj základních funkcí a nyní připravuje zákony, které pomohou její implementaci. (cointelegraph.com)

Kryptoměny jsou v USA nejpopulárnější v Kalifornii

CoinTracker vydal zprávu týkající se odhadu rozložení vlastnictví kryptoměn ve velkých městech Spojených států. Tato data shromažďuje již od roku 2013. Společnost tvrdí, že největší kryptoporfólio mají obyvatelé v kalifornské oblasti ve městech San Francisco, Palo Alto, Oakland a San Mateo. Průměrná velikost kryptoměnových portfolií v Kalifornii ma v současnosti hodnotu mezi 30 až 55 tisíc dolary (Cointelegraph.com)

Americká vláda schvaluje zákon na podporu ekonomiky, zahrnuje digitální peněženky a “digitální dolar”

Uprostřed kontroverzní debaty o masivním stimulačním balíčku v reakci na pandemii koronaviru se demokraté ve Sněmovně reprezentantů Spojených států snaží implementovat digitální dolar a zefektivnit platby občanům USA mimo tradiční finanční systém. (cointelegraph.com)

Atal
Atal
Živím sa obchodovaním s kryptomenami na základe fundamentov, TA a indikátorov. Začalo to ako hobby, následne part time a momentálne už viac než 2 roky full time. Tento druh trejdingu a analyzovania je nekonečná denná práca. Znamená to zahodiť všetky predošlé analýzy do koša a začínať denno-denne odznova. Vďaka mnohým stratám ale aj ziskom som svoje skúsenosti z obchodovania vložil do vlastnej školy na TA predikcie, ktorá je dostupná pre širokú verejnosť.

Nepromeškajte

Technická analýza: GIGANTI KRYPTOMĚN! BTC +263 % a LINK +518 % v roce 2020

V dnešní analýze se podíváme na dva giganty na trhu kryptoměn. Jedničkou stále zůstává Bitcoin, ale dohání jej další! Chainlink patří na 5. místo...

Bitcoin: halving, velké peníze a překonávání nových rekordů! Bitcoin nikdy nestál víc!

Rok 2020 je pro Bitcoin a kryptoměny velmi příznivý. Mnoho lidí už lámalo nad Bitcoinem hůl a tvrdili, že jde jen o bublinu. Poté co...

Bitcoin láme rekordy! Dosáhl na nejvyšší cenu v historii 20 812 USD!

Rok 2020 je pro Bitcoin a kryptoměny velmi příznivý. Mnoho lidí už lámalo nad Bitcoinem hůl a tvrdili, že jde jen o bublinu. Poté...

Technická analýza BTC: Bitcoin opět klesl a otestoval 17,600 USD!

Týden končí, pokles BTC je těsně pod 10%. Jedná se o třetí nejhorší pokles na týdenní bázi od poloviny března v procentech. Podle jednotkové hodnoty...

Technická analýza BTC + ETH: Bitcoin opět zamítnut z ATH, ETH nad 600 USD

Ačkoliv Bitcoin nebyl úspěšný v překročení hodnot 19 600 USD, kryptoměna zůstala nad úrovní 19 000 USD. Většina altcoinů již druhý den po sobě...